Obozy letnie w Bałtowie- przepis na niezapomniane wakacje dla Twojego dziecka!

Twoje dziecko czekało na ten okres przez całe 10 miesięcy. Uczyło się w pocie czoła, odrabiało prace domowe, przynosiło do domu raz 5, a innym razem 1, zbierało uwagi, ale nareszcie są…

Wakacje, to czas odpoczynku, regeneracji i ładowania baterii, ale także czas niezapomnianych przygód, niezliczonych emocji, uśmiechu na twarzy i zabawy!

Pozwól swojemu dziecku przeżyć najlepsze wakacje!

Obozy letnie w Bałtowie, to idealne rozwiązanie na wakacyjną nudę. Aktywne spędzanie czasu, nauka przez zabawę, odkrywanie nowych rzeczy, ciekawostki, a to wszystko pod okiem uśmiechniętych, pomocnych wychowawców i animatorów.

Co czeka na Twoje dziecko w Bałtowie?

Oto odpowiedź:

1. Wycieczki terenowe

Przepiękne i malownicze okolice rzeki Kamiennej nie tylko zachwycają, ale także kryją w sobie wiele tajemnic i ciekawostek. Czy wiesz, że Bałtów miliony lat temu był wyspą? To miejsce życia dinozaurów i morskich stworzeń. Twoje dziecko dowie się jak wyglądało kiedyś życie na naszej planecie, jakie zwierzęta zamieszkiwały świat, a to wszystko poprzez zabawę i własne odkrycia! Odnaleziony kilkanaście lat temu prawdziwy ślad dinozaura z pewnością zaciekawi każdego małego odkrywcę. Bo kto jest bardziej ciekawy świata niż dzieci?

2. JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium i Plac Zabaw

Czyj to ślad? A jaki wieli stwór kryje się w morskich głębinach? Nasi przewodnicy nie pozwolą by wiedza któregoś z naszych milusińskich nie została zaspokojona. W JuraParku przeniesiemy się do przeszłości, by zobaczyć ogromne dinozaury, poznać ciekawostki, ale też… przytulić się do dinozaura czy zrobić sobie z nim zdjęcie! Na terenie JuraParku znajduje się także plac zabaw, gdzie zabawa pozwala stać się archeologiem i daje możliwość odkopania dinozaura! Oczywiście- są też zjeżdżalnie, karuzele i huśtawki. 😉

Oceanarium to podróż do podwodnego świata, który kryje w sobie wiele tajemnic. Olbrzymie stwory- takie jak Megalodon czy Mozazaur i to w rzeczywistych rozmiarach (!) z pewnością długo pozostaną w pamięci.

3. Polska w Miniaturze

Lekcja historii w plenerze? Czemu nie! Polska w Miniaturze, to 50 zamków i pałaców na mapie naszego kraju. Pozwalają spojrzeć na siebie „z góry” i zobaczyć wszystkie najmniejsze szczegóły. Tam każdy może poczuć się jak król! Wszelkie legendy, nieznane historie i ciekawostki opowiedziane przez troszkę nietypowych przewodników sprawią, że to będzie najlepsza lekcja historii w życiu! Malbork, Częstochowa, Warszawa- to tylko niektóre z zamków czekających w Polsce w Miniaturze!

4. Sabatówka

Miejsce magiczne, miejsce czarujące i zaskakujące. Miejsce czarów, eliksirów, pełne zagadek i wymagające niezliczonych pokładów odwagi! Taka jest właśnie Sabatówka! Nasze czarownice chętnie poprowadzą każdego śmiałka przez tunel odwagi, pomalują twarze czy pokażą, jakie czary są najbardziej skuteczne.

5. Warsztaty plastyczne, gry i zabawy, animacje

Pobudzamy dziecięcą kreatywność! Malujemy, rysujemy i budujemy zamki z piasku kinetycznego! Wspaniała rozrywka, a do tego rozwój wyobraźni przestrzennej. Liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu- idealne rozwiązanie na aktywny odpoczynek i zawiązanie nowych znajomości. Rywalizacja, współpraca i to, co dzieci potrafią najlepiej- tworzenie nietypowych rozwiązań.

6. Wycieczki wyjazdowe

Poza Bałtowem odkryjemy także kopalnie krzemienia pasiastego w Muzeum Archeologicznym na Krzemionkach! Trasa turystyczna w Krzemionkach prezentuje oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń, które pokażą jak wyglądał świat przemysłowy sprzed 5000 lat! Najciekawszą częścią trasy jest jej fragment poprowadzony pod ziemią.

Oprócz Krzemionek wybierzemy się także do Ćmielowa, by podziwiać przepięknie zdobioną porcelanę w Żywym Muzeum Porcelany. Niespotykane kształty, dokładnie odtworzone detale opowiadają wiele historii.

Park Linowy Skarbka, który znajduje się tuż obok Bałtowa, to właśnie tam będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wspinaczkowych. Spacer między drzewami i przeszkody z pewnością przywołają uśmiech na twarz każdego dziecka!

Mamy też coś dla małych pływaków- wyjazd na basen „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Baza noclegowa, która znajduje się na terenie naszego obiektu przy Zajeździe „Przystocze”, to pięć domków, typu schroniskowego, gdzie zakwaterujemy wszystkich uczestników obozu. Ich nazwy pochodzą od imion koni zamieszkujących naszą stajnię „Kraina Koni”- Oczeret, Wiąz, Dekalog, Darzbór i Demon. Pokoje wyposażone są w piętrowe łóżka, szafę, komodę, stolik oraz telewizor. Dodatkowo dostępne jest bezpłatne WiFi.

 

Wyżywienie będzie obejmowało 3 posiłki dziennie- śniadanie, obiad, kolację, ale także suchy prowiant na drogę.

Co należy zabrać?

Poza dobrym humorem, to najważniejsza jest legitymacja szkolna, płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze, wygodne obuwie sportowe, strój kąpielowy i krem z filtrem 🙂

Na koniec obozu przygotowaliśmy uroczyste zakończenie!

Zapisy:

https://juraparkbaltow.pl/aktywne-wakacje/

Do zobaczenia w Bałtowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *