Koniec wakacji to nie koniec przygody!

Beztroski czas wakacji dobiegł końca. Tysiące pierwszoklasistów adaptuje się w nowych warunkach – poznaje nowych kolegów, koleżanki i przede wszystkim nauczycieli. Chyba każdy z nas pamięta własne emocje towarzyszące tym pierwszym dniom – potrzebę akceptacji  w nowej grupie i zrozumienia ze strony nowego wychowawcy. Starsze roczniki z radością powitały szkolnych kolegów, których często nie widzieli przez całe wakacje, a jednocześnie z rozrzewnieniem wspominają beztroskie dni lata.

Aby ułatwić najmłodszym dzieciom integrację i zapoznanie z nowym nauczycielem,  a starszym klasom przedłużyć – choć na chwilę –  wakacyjną atmosferę, proponujemy wyjście poza mury szkoły. Doskonałym pomysłem jest wycieczka do miejsc oferujących atrakcje o różnym charakterze, by wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie.

mapa Bałtów

Grupy szkolne

Bałtowski Kompleks Turystyczny dzięki bardzo rozbudowanej ofercie turystycznej dopasuje  plan pobytu dla każdej grupy szkolnej w zależności od tego ile ma czasu i jakim dysponuje budżetem.  Możecie dowolnie wybierać spośród licznych atrakcji i komponować swoją własną, „szytą na miarę” wycieczkę. Chętnie przygotujemy dla Was również spotkanie integracyjne przy ognisku, czy ślubowanie pierwszaków w urokliwej scenerii JuraParku bądź w eleganckim wnętrzu Bałtowskiego Zapiecka. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Atrakcje do wyboru:

JuraPark Bałtów

JuraPark – park dinozaurów. Najwygodniej zwiedzić go razem z przewodnikiem. Zarezerwuj dogodną dla Was godzinę i przeżyj jurajską przygodę. Pamiątkowe zdjęcie z dinozaurami w tle będzie świetną ozdobą sali szkolnej. Na terenie JuraParku znajduje się jeszcze Muzeum Jurajskie z licznymi skamieniałościami oraz Prehistoryczne Oceanarium, które przeniesie Was w morskie głębiny sprzed milionów lat.

Czas zwiedzania 1,5 godziny. Bilet grupowy 20 zł/os., obsługa przewodnika (w grupie powyżej 15 osób) 1 zł/os.

Zwierzyniec Bałowski

Zwierzyniec Bałtowski – dzieli się na część górną i dolną. Zwierzyniec górny zwiedzamy z przewodnikiem, który opowie ciekawostki o każdym gatunku. Spotkacie tu żubry, wielbłądy, jelenie, daniele, antylopy, bydło szkockie, zebu, watussi, kuce, różne gatunki kóz i owiec, strusie i wiele innych. Zwierzyniec dolny to królestwo kolorowych ptaków (gołębie, żurawie, ibisy, bażanty, pawie, kolorowe gatunki kaczek i inne oraz ptaki drapieżne) oraz ssaków (osołki, małpki makaki, mary patagońskie, małe kózki, skunksy i wiele innych). Zwierzyniec jest czynny do wystąpienia pierwszych przymrozków, więc wrzesień i połowa października będzie świetną okazją do przyjrzenia się jego mieszkańcom. Na zimę część ciepłolubnych zwierząt przenoszona jest do ogrzewanych zagród i nie jest dostępna dla zwiedzających.

Czas zwiedzania Zwierzyńca górnego – 45 min. dolnego –czas dowolny ok. 30 min. Bilet grupowy 12 zł./os.

SONY DSC

Park Rozrywki – dostępny  w pakiecie „Park Rozrywki” bez limitu, lub jako pojedyncze przejażdżki po zakupie żetonu. Wybrane urządzenia to: Statek Piracki, karuzela łańcuchowa duża i mała, dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, kaczki pływaczki. Uwaga! Kino, Rollercoaster i Salon Gier nie są dostępne w pakiecie (należy je wykupić oddzielnie).

Czas pobytu – dowolny. Pakiet Park Rozrywki dla grup 16 zł/os.

wioska czarownic

Sabathówka – Miejsce niezwykłe, w całości opanowane przez czarownice, chochliki i inne bajkowe stwory, które  zabiorą Was w tajemniczą podróż po świecie magii, guseł i dawnych słowiańskich wierzeń. W okresie od 2 do 31 października do Sabathówki zlatują wszystkie świętokrzyskie czarownice szykując się na Halloween. Koniecznie musisz to zobaczyć!

Bilet grupowy – 5 zł/os. Wioska Czarownic od 2 do 30 października – pon – czw. – 12 zł/os.

lekcja muzealna bałtów

Multimedialne spotkania z nauką – nauka nie musi być nudna – udowodnią to nasi wykładowcy, którzy podczas 45 minutowej lekcji zapoznają Was z trudnymi zagadnieniami z zakresu paleontologii i nie tylko. Oferujemy szeroki wachlarz tematów do wyboru a poziom trudności lekcji dopasowany jest do wieku uczestników. Podczas  wykładu wykorzystywane są eksponaty i nowoczesne pomoce naukowe.

Czas lekcji – 45 min. Cena 100 zł/grupa.

kino 5D

Kino Emocji Cinema 5D – oprócz obrazu 3D dodatkowo wrażenia dźwiękowe, ruchowe i dotykowe.

Seans trwa od 8 do 15 min. Bilet grupowy – 10 zł/os.

rollercoaster Bałtów

Rollercoaster – kolejka grawitacyjna, gdzie prędkość wózka każdy reguluje według własnej odwagi.

Bilet grupowy – 4 zł/zjazd.

Żydowski Jar Bałtów

Żydowski Jar – wyjątkowe miejsce na terenie Bałtowa o ogromnych walorach przyrodniczych i edukacyjnych. To tutaj znajdują się autentyczne tropy dinozaurów. Zwiedzanie z przewodnikiem zajmie ok. 1 godziny.

Zwiedzanie z przewodnikiem – ok. 1 godz. Bilet grupowy – 5 zł/os.

Dodatkowe atrakcje: przejażdżka wierzchem, wozem, kolejką bałtowską, gastronomia: ognisko lub grill.

Do zobaczenia w Bałtowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *