Bałtów – źródlana wyspa

Uff … weekend zapowiada się gorrrąco! Ale w Bałtowie mamy na to sposób! Wybierając się do nas na wycieczkę nie zapomnij więc o stroju plażowym 🙂

Bałtowski Kompleks Turystyczny położony jest w widłach rzeki Kamiennej, tworząc z naszego ośrodka swoistą „źródlaną wyspę”. Na terenie kompleksu znajdują się liczne zbiorniki i oczka wodne, które spełniają rolę nie tylko estetyczną. Część z nich oddajemy Wam do dyspozycji, abyście mogli przy nich wypocząć lub się ochłodzić.

Bez nazwy 1

 

Dla najmłodszych!

Dla naszych milusińskich przygotowaliśmy brodzik, o maksymalnej głębokości ok. 50 cm. Woda w brodziku jest krystalicznie czysta. Ze względu na to, że zbiornik jest płytki, woda szybko się nagrzewa, stwarzając idealne warunki do pluskania i bezpiecznej zabawy. Po środku brodzika znajdują się dwie figurki delfinków – które jednocześnie są małymi fontannami. Dookoła zbiornika usypaliśmy piaszczystą plażę, gdzie można skorzystać z kąpieli słonecznej ale również znaleźć miejsce w przyjemnym cieniu pod wysokimi drzewami.

Brodzik znajduje się za Prehistorycznym Oceanarium, przy przejściu w kierunku Parku Rozrywki. Korzystanie z tego miejsca jest bezpłatne.

JuraPark Bałtów

 „Kamienne oko” – rodzinna zabawa nad wodą

To miejsce znają Ci turyści, którzy odwiedzają nas co roku w porze wakacji. „Kamienne Oko” to duży, zaciszny zbiornik, otoczony piaszczystą plażą. Ze względu na zróżnicowanie głębokości wydzielono strefy dla umiejących i nieumiejących pływać (maksymalna głębokość 140 cm). Nad bezpieczeństwem kąpiących się osób czuwa wykwalifikowany ratownik. Jest to idealne miejsce do rodzinnych szaleństw nad wodą. Na plaży znajdują się leżaki, parasole i stoliki. Dla najmłodszych ustawiono też ślizgawkę.

„Kamienne oko” znajduje się za boiskiem – tzw. „Okręglicą”, obok pola namiotowego i kempingowego.

W pozostałej części kompleksu znajdują się urokliwe zbiorniki, przy których można usiąść i odpocząć w cieniu drzew, wsłuchując się w szum wody. W oddalonych od wody miejscach w czasie upałów rozstawiane są orzeźwiające zraszacze.

Bałtów, JuraPark, dinozaury, w DSCN0150_m

A już niedługo będziemy mieć wspaniałą atrakcję dla fanów wędkowania. Tego jeszcze nie było! Szczegóły zdradzimy wkrótce.

Bałtów, JuraPark, park rozrywki, dinozaury, plaża, woda, ryby

Do zobaczenia w Bałtowie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *