Do Bałtowa – na własną rękę czy z wycieczką szkolną?

Baltow - wycieczka szkolna

Czy ze szkołą, czy z rodziną i tak i tak czeka Was mnóstwo zabawy. Obie formy zwiedzania przyniosą jednak odmienne korzyści i doświadczenia.

Wycieczka szkolna

Kwiecień to czas, kiedy wiele szkół podejmuje gorączkowe decyzje o wycieczkach szkolnych. Zanim zdecydujecie o tym dokąd w tym roku pojedziecie, warto wysłuchać opinii i propozycji każdej ze stron – dzieci, nauczycieli i rodziców, by Wasze oczekiwania i pragnienia spotkały się w połowie drogi. Szkolna wycieczka dla uczniów ma być nagrodą za ciężką pracę przez cały rok, dla nauczyciela chwilą oddechu od codziennej rutyny, dla rodzica – „sponsora” – racjonalnym wydatkiem za pożyteczny wypoczynek dziecka.

Jak dokonać właściwego wyboru spośród mnóstwa propozycji?

Po pierwsze – popytaj wśród znajomych, sprawdź fora internetowe, gdzie nauczyciele wymieniają się wrażeniami, skontaktuj się z lokalnym biurem podróży. Jeżeli Wasza wycieczka ma pogodzić zabawę z edukacją wybierz te ośrodki, które współpracują z placówkami naukowymi i uczelniami. Takie informacje z pewnością znajdują się na stronach internetowych wybranych instytucji. Da Wam to gwarancję rzetelności przekazywanej uczniom wiedzy.

Po drugie – określ ile czasu ma trwać wyjazd i jakim budżetem dysponujecie. Sprawdź czy dany ośrodek posiada stosowne zaplecze gastronomiczne, bazę noclegową oraz parking dla autokarów. Dowiedź się czy są to obiekty certyfikowane przez organizacje turystyczne – regionalne lub POT (Polską Organizację Turystyczną). W końcu wybierz dwie lub trzy destynacje – zadzwoń do pracowników informacji i rezerwacji, wypytaj o najistotniejsze dla Ciebie kwestie i zdecyduj, który obiekt jest dla Was najlepszy.

SONY DSC

Drogi nauczycielu!

Mamy nadzieję, że Twój wybór padł na Bałtów. Pamiętaj – jeżeli masz jakiekolwiek pytania dzwoń lub pisz – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Wycieczka szkolna do Bałtowa ma same plusy. Po pierwsze przed przyjazdem razem z pracownikiem działu rezerwacji ułożysz dokładny, godzinowy plan pobytu – to znaczy, że na miejscu na nic nie będziesz musiał czekać i nic organizować. Po drugie – jeśli chcesz skorzystać z oferty edukacyjnej koniecznie wybierz jeden z wielu tematów spotkań multimedialnych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę a poziom wiedzy i zakres tematyczny dostosowany jest zawsze do podstawy programowej danej grupy wiekowej. Bałtowski Kompleks Turystyczny dzięki rozbudowanej ofercie prowadzi również lekcje terenowe z zakresu przyrody, geografii i biologii. Młodsi uczniowie (przedszkola i młodsze klasy szkoły podstawowej) zamiast lekcji mogą skorzystać z warsztatów paleontologiczno – plastycznych, gdzie pod okiem prowadzącego zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z dziedziny nauk o Ziemi.

DSC_0097

Drogi rodzicu!

Przyjeżdżając do nas z rodziną nie składasz wcześniejszej rezerwacji. Nie znaczy to, że na miejscu jesteś zdany sam na siebie. Mamy świadomość, że nasz kompleks turystyczny jest bardzo rozległy i nie każdy od razu wie, w którą stronę się udać mimo licznego oznakowania. Dlatego, obok kasy głównej JuraParku znajduje się punkt informacji. To tam dowiesz się wszystkiego – począwszy od cennika, poprzez opisy naszych i okolicznych atrakcji na regionalnych ciekawostkach kończąc. Otrzymasz również mapkę z którą łatwiej Ci będzie poruszać się po obiekcie, by nic Cię nie minęło. Wycieczki rodzinne to idealny czas na zaciskanie więzi pomiędzy dziećmi a rodzicami, jak również pomiędzy rodzeństwem. W obecnym czasie, gdy oboje rodziców większą część dnia spędza w pracy, te chwile spędzone na byciu razem są bezcenne. Jesteśmy dla Was i dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony u nas był niezapomniany. A jeżeli do nas wrócicie, to dla nas najlepsza rekomendacja i największa radość.

Do zobaczenia w Bałtowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *