Dzieci dzieciom – magiczne Andrzejki w Bałtowie z Fundacją Spełnionych Marzeń i gwiazdami

29.11 w Bałtowie Andrzejki były wyjątkowo magiczne i stały pod znakiem radości i dobroczynności.

W sobotę w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym odbył się bowiem Andrzejkowy pokaz mody „Dzieci Dzieciom” organizowany od kilku lat przez Fundację Spełnionych Marzeń. Gośćmi wydarzenia byli wspaniali goście – podopieczni fundacji – dzieci, które wygrały walkę z chorobą nowotworową, lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele władzy, a także gwiazdy, w roli modeli i modelek, między innymi – Angelika Piechowiak, Beata Tadla, Agnieszka Włodarczyk, która uświetniała całe wydarzenie występami wokalnymi na zmianę z Mariuszem Totoszko. Najważniejszymi gośćmi były oczywiście dzieci, które również wcieliły się w rolę modeli, modelek.

Zanim przejdziemy do pełnej emocji relacji z tego czarującego wieczoru, kilka słów o Fundacji Spełnionych Marzeń. Od blisko 12 lat instytucja działa na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi. Podopiecznymi Fundacji są dzieci z pięciu ośrodków: w Warszawie, Olsztynie, Lublinie i w Kielcach.

Dodatkowo poprzez ogólnopolskie projekty takie, jak: Międzynarodowe Igrzyska Sportowe pod nazwą „Onko-Olimpiada”, czy też wakacyjne obozy: „Wakacje z Marzeniami” – Fundacja dedykuje swoją pomoc dzieciom z całej Polski. W swoim obszarze działalności ma również wiele zacnych inicjatyw, które mają na celu wspierać zarówno dzieci, które zmagają się z chorobami nowotworowymi, ale też ich rodzin.

Wieczór poświęcony był wszystkim dzieciom, które po trudnych miesiącach leczenia opuściły szpitalne są i mogą świętować powrót do zdrowia.

Kasia Cichopek

Bałtowski Kompleks Turystyczny miał zaszczyt i przyjemność po raz pierwszy być gospodarzem tego cudownego wydarzenia. Osobą odpowiedzialną za organizację imprezy była Monika Lichota.

Imprezę poprowadziła znana i lubiana polska aktorka, tancerka, a przede wszystkim bardzo ciepła kobieta i mama – Katarzyna Cichopek. Towarzyszył jej równie sympatyczny, energiczny Michał Lewandowski – aktor filmowy i teatralny, znany ostatnio z ról w polskich serialach.

Modele i modelki zaprezentowali kolekcję mody damskiej przygotowany przez firmę Desing Outlet Incognito z Kielc oraz kolekcję mody męskiej przygotowany przez salon Yumla również z Kielc.

DSC_0557

Dzieci, które były największymi gwiazdami wieczoru zaprezentowały odzież marki Endo. Owacji i wzruszeń nie było końca.

Emocjonujące debiuty na wybiegu uświetniał muzycznymi występami Mariusz Totoszko przyjaciel Fundacji.

Obecnych na sali gości wzruszała i bawiła swoim pięknym głosem wybitnie utalentowana muzycznie aktorka Agnieszka Włodarczyk. Można powiedzieć, parafrazując znaną piosenkę, że cała sala śpiewała wraz z Agnieszką.

Po pokazie odbyła się aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony został na pomoc dzieciom będącym pod opieką Fundacji Spełnionych Marzeń. Do udziału w aukcji zachęcał z głośników, nieobecny Szymon Majewski, członek rady Fundacji Spełnionych Marzeń.

Andrzejkowy Pokaz Mody 2014

Każdy obecny na sali gość mógł zlicytować przekazane przez znanych sportowców, dziennikarzy, kucharzy, aktorów i muzyków fantastyczne przedmioty. Wiele emocji wzbudziła licytacja koszulki naszego wspaniałego piłkarza Roberta Lewandowskiego, a także licytacja – uwaga! – tańca z prowadzącą imprezę Katarzyną Cichopek! Największą kwotę za jeden licytowany przedmiot uzyskał portfel Leszka Czajki – ponad 4000zł. Taniec z panią Kasią wylicytował Prezes Stowarzyszenia Delta – Piotr Lichota.

Aukcję uświetnił występ artystyczny – Latin Show – młodzieży ze Studia Tańca Twist z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podczas licytacji udało się zebrać blisko 50 000zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na dalsze działania Fundacji związane z wspieraniem dzieci z chorobami nowotworami. 

Świetnie w roli prowadzącej aukcję sprawdziła się też pani Kasia Cichopek, która walczyła o jak najwyższe kwoty dla licytowanych przedmiotów.

<<<GALERIA Z WYDARZENIA DOSTĘPNA JEST NA STRONIE BAŁTOWSKIEGO KOMPLEKSU TURYSTYCZNEGO>>>

Patronem Honorowym Andrzejkowego Pokazu Moda „Dzieci dzieciom” był Rzecznik Praw Dziecka – Pan Minister Marek Michalak, Pani Bożentyna Pałka – Koruba – Wojewoda Świętokrzyski.

Patronat medialny objęły: TVP Oddział w Kielcach, Radio Kielce, Echo Dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *