Relacja z otwarcia Wioski Czarownic – zbliża się Halloween

No i stało się! Do Sabathówki zleciały czarownice, czarodzieje, pająki, nietoperze, jest nawet wampir i Pan śmierć! Nie ma się jednak, czego bać, bo strach jest po to, żeby go oswoić. I w tym pomagają nam nasi zabawni bohaterowie. Zbliża się Halloween – święto duchów. Pora magicznych zabaw, przebieranek. zabaw domowych i plenerowych.

W ostatni piątek, w Wiosce Czarownic mieliśmy okazję uczestniczyć z gronem przecudnych dzieci z różnych zakątków Polski, w grach plenerowych, warsztatach, wygłupach, które prowadziła wesoła ferajna.

Halloween Bałtów

Pająk Eustachy pilnował, aby dzieci nie zniszczyły podczas wygibasów jego pajęczego labiryntu, czarownica Agata Hogata stemplowała dzieciaki magiczną pieczęcią w nagrodę za ukończenie tunelu, czarownice prowadziły plenerowe gry wymagające dobrej pamięci i sprawności fizycznej – jedna kibicowała dzieciom podczas gry w memory, druga podczas magicznych skoków w workach i przeciąganiu liny, mecz w kościotrupowego badmintona prowadził i jednocześnie sędziował pan czarodziej, a Harry Potter zamykał dzieciaki w magicznych bańkach. Było słonecznie, wesoło i bajecznie.

Wioska Czarownic - halloween

W Sabathówce zaś dzieci mogły dotknąć magicznej kuli i wysłać jej energię. Kula dzięki tej energii zaświeciła się i przywołała boską gwiazdę Czarownej Telewizji SabathówkaTV. Jeśli chcecie poznać czarownicę bliżej, zapraszamy do Sabathówki.

Sabathówka TV

Było pięknie – cieplutko, nad głowami dzieci świeciło cały czas słońce, złociły się liście na bałtowskich drzewach.

Wieczorem odbył się cudowny muzyczny spektakl teatralny „Czarownica i złote jajo” z wszechstronnie utalentowanymi aktorami w dźwięk dino-rytmów. Były tańce, były śpiewy, gry, zawody i zabawy. Każdy mógł wziąć udział w tańcach i swawolach – małpek, dinozaurów, prehistorycznych czarownic i boskiej pary tancerzy.

Czarownica i złote jajo

Gdy zapadł zmrok wyruszyliśmy na paradę z przeogromnym pająkiem, bliskim znajomym Eustachego do Sabathówki, aby zapalić magiczny ogień, spalić w nim wszystkie smutki oraz sprawdzić, kto wygrał złote jajo, o które przez całe przedstawienie konkurowali jego bohaterowie.

A nasze ogromne, pomarańczowe dynie wyglądały jak żywe!

Halloween dynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *