Wakacyjne zabawy w plenerze – piłka, kajaki, latawce

W co się  bawić z dziećmi na wakacjach? Na to pytanie odpowiedzi szuka niejeden rodzic, a rzeźby w piasku już były, skakanie w gumę było, wyścigi na rowerach, rolkach były, huśtawki, dmuchańce zaliczone, wszystkie atrakcje i okoliczne zabytki zwiedzone. Kończą nam się pomysły, a energia dzieciom nie kończy się nigdy!

Sport to zdrowie! Zwłaszcza ten, który uprawiamy na świeżym powietrzu i najlepiej całą rodziną. Regularne uprawianie sportu kształci charakter, uczy cierpliwości, dążenia do postawionych celów, poprawia kondycję, samopoczucie i ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, integruje rodziny, uczy zdrowej rywalizacji.

1. Na sportowo: gra w piłkę nożną, siatkówkę, zabawy w berka

Wszędzie gdzie jedziecie warto zabierać rakietki do badmintona, piłki – dmuchane, czy klasyczne do nogi. W wielu miejscach do których udacie się z rodziną na wakacje znajdziecie boisko do gry w piłkę, kosza, czy siatkówkę. W Bałtowie mamy ogromne, zielone boisko na którym każdy zapalony piłkarz będzie mógł pobawić się w Messiego, czy Lewandowskiego. Obok boiska możecie uprawiać inny ulubiony sport związany z piłką, w którym nasza reprezentacja osiąga duże sukcesy to siatkówka. Boisko może służyć również jako miejsce do puszczania latawców, czy grania w berka. Poskakać pod samo niebo można również w Parku Rozrywki na eurobungy.

Boisko do gry w piłkę

2. Wodne igraszki: kajaki, rowery, plażowanie 

Rodzinne wyścigi na rowerach wodnych lub kajakowe zawody możecie uprawiać w każdym miejscu z dostępem do rzeki, jeziora. My zapraszamy do naszej wypożyczalni.

Po wodnych szaleństwach możecie odpocząć nad Kamiennym Okiem – miejsce z kameralną plażą i miejscem przeznaczonym do kąpieli z czyściutką, źródlaną wodą. Pod okiem ratownika będziecie mogli bezpiecznie pluskać się w wodzie. Mamy pełnie lata i to wyjątkowo tropikalnego – dużo słońca, wysokie temperatury.

Rowerki wodne - Bałtów

3. Latawce, dmuchawce, wiatr 

Możecie robić je wspólnie w domu, możecie kupić gotowy w sklepie. Nie jest to duży wydatek, a kolorowy smok, motyl, T-Rex, czy pterodaktyl fruwający na niebie dostarczy wszystkim wiele radości. Dodatkowym atutem tego wdzięcznego zajęcia, jakim jest puszczanie latawców jest to, że trzeba się przy tym trochę nabiegać, naskakać – fitness i lekcja wf-u na najwyższym poziomie. Latawiec T-Rexa znaleźliśmy w sklepie internetowym nothingbutdinosaur.com  Pomyślimy, czy nie zrobić w Bałtowie mistrzostw w puszczaniu takich latawców. Kilkaset takich potworów na niebie zrobi wrażenie.

t-rex latawiec

 

4. Weekendowe spotkania z magią

Na terenie Sabathówki od piątku do niedzieli w wakacje odbywają się pikniki magii. Wesołe czarownice wraz z przyjaciółmi zapraszają na wspólne celebrowanie najcudniejszej pory roku – lata!

plakat piknik

Program pikniku z czarownicami:

13.00 – czytanie bajek i legend przez czarownicę Hogatę oraz konkursy wiedzy

14.oo – Dino Rytmy karaoke dla czarownic i czarodziejów o pięknym głosie

15.00 – Szkoła magii: czarowne zioła na wszelkie dolegliwości, picie magicznego wywaru Hogaty na czas, pajęczy tunel i unieruchamianie pająka Aragoga

16.00 – Zumba czarownic, tańce z miotłą oraz konkurs na najsympatyczniejszą czarowną rodzinę.

a także: kręte wędrówki tunelem odwagi, upiorne makijaże, bańki mydlane, trening Quidditch’a, straszne szachy oraz wiele innych pląsów, harców i swawoli.

5. Dzika przygoda – rodzinne Safari 

Każda wyprawa do zoo, zwierzyńca może być super przygodą! Jest cała masa filmów dla dzieci, głównie animowanych, a w nich bohaterowie, w których podczas safari możecie się wcielić. W Bałtowie mieszka blisko 400 zwierząt na otwartym terenie. Atrakcją szczególną dla dzieciaków jest to, że po Zwierzyńcu podróżujemy żółtym schoolbusem. Na wyprawę można zabrać chlebak z przysmakami, aparat fotograficzny, jak przystało na profesjonalnego dokumentarzysty fauny. W Zwierzyńcu spotkacie całe rodziny alpak, bydła szkockiego, kózek, jeleni, danieli, które urodziły się w tym roku. Warto podejrzeć jak dorastają, bawią się i odpoczywają.

Zwierzyniec Górny - Bałtów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *