Ilustrowana Encyklopedia Gadów i Płazów

Dla wszystkich ciekawych świata rodzin, dzieci, małych i dużych odkrywców, wielbicieli polskie fauny i flory na rynku wydawniczym pojawiła się nie lada perełka…

 „Ilustrowana encyklopedia gadów i płazów Polski”, w której oprócz współczesnych przedstawicieli tych zwierząt z terenu naszego kraju, zapoznać się można z wyczerpującym przeglądem form kopalnych, których kości i tropy znaleziono do tej pory, a wkrótce możemy spodziewać się następnych. O dziwo wymarłych przedstawicieli tych dwóch gromad było co najmniej dwa razy więcej niż obecnych. Polecamy zapoznać się z bogactwem i czasami dziwacznością tamtych zwierząt. Oprócz tego można zapoznać się z dość kompletną ewolucją płazów i gadów i wyjaśnieniem pochodzenia pewnych grup współczesnych także ptaków i ssaków oraz takich przełomów ewolucyjnych jak wyście na ląd i powstanie jaja – poleca Tomek Singer – autor rysunków gadów i płazów, publikowanych w encyklopedii.

Ilustrowana Encyklopedia Gadów i Płazów

 

Ta najnowsza i najobszerniejsza jednotomowa encyklopedia, której autorami tekstów są naukowcy (m.in. dr Gerard Gierliński, współpracujący na co dzień z Jurapark Bałtów, Jurapark Krasiejów, Jurapark Solec), na co dzień zajmujący się badaniem i obserwacją gadów i płazów w ich naturalnym środowisku, daje szeroki przegląd wszystkich gatunków gadów i płazów żyjących w Polsce. Została opracowana z myślą o wszystkich miłośnikach zoologii: zarówno początkujących, jak i doświadczonych, a także wszystkich czytelnikach, których interesuje polska przyroda, aby pomóc im lepiej poznać świat gadów i płazów, które żyją wokół nas, częściej wzbudzając strach niż nasze zainteresowanie.

Pamelina głowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *