Biwaki, spływy kajakowe, dinozaury – wakacje z przygodą!

Są rodziny, które uwielbiają pikniki, biwaki, spływy kajakowe, smażenie kiełbasek przy ognisku, wspólne śpiewy z gitarą przy ognisku.

Wakacje dziećmi w plenerze z daleka od hotelowych wygód, pilota do telewizora na wyciągnięcie ręki uczą dzieci cierpliwości, szacunku do przyrody, zaradności, samodzielności. Dzieci są ciekawsze świata, bardziej odpowiedzialne. W końcu wspólne biwakowanie to kolejna okazja do zabaw – w podróżników, w indian, w poszukiwaczy skarbów – takie zabawy pobudzają wyobraźnię i sprawią, że wspólnie spędzone pod namiotem chwile będą niezapomnianą przygodą.

Żyjemy w szybkim i wygodnym świecie – wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, praktycznie cały czas jesteśmy online, większość naszych działań relacjonujemy na bieżąco a to znajomym na Fejsie albo przy użyciu komórki. Jesteśmy wygodni i niecierpliwi. Szkoda nam czasu na czekanie, szkoda nam czasu na wolne życie. Podczas wakacji latamy od plaży do budki z goframi, od huśtawek do karuzeli. Stop! Warto się zatrzymać, warto pożyć na łonie natury z daleka od codziennych wygód i dóbr techniki – komórek, laptopów, tabletów, GPS-ów, mikserów, młynków do kawy, telewizorów 3D.  

O tym, jak zbawienny wpływ na naszą psychikę mają chwile przerwy od codzienności, nawyków rozpisują się portale psychologiczne, paretnginowe.

Taki kilkudniowy reset pozwala nam zatrzymać się, wejrzeć w siebie, przypomnieć sobie, jakie mamy naprawdę potrzeby, marzenia, zwolnić, zintegrować z rodziną. 

W Bałtowie macie możliwość spędzania czasu wygodnie, aktywnie, kreatywnie, wynajmując domek lub przyjeżdżając z własnym namiotem.

Na terenie kompleksu dostępne jest pole namiotowe, na którym można rozbić namiot i zacząć przygodę z przyrodą i przygodą. Namiot może zamienić się w wigwam lub obozowisko paleontologów, archeologów i wyruszyć

W Bałtowie jest pole kempingowe, na którym można rozstawić wigwamy lub namioty i zacząć przygodę w paleontologów, archeologów, poszukiwaczy skarbów i wyruszyć na podbój prehistorycznego świata – w odwiedziny do dinozaurów.

 

Jak namioty to i kajaki. Jeśli lubicie sporty wodne zapraszamy do wypożyczania kajaków i organizowania rodzinnych spływów kajakowych po rzece Kamiennej. Dla leniuszków oferujemy spływ tratwami z prawdziwymi flisakami.

 

Jeśli ta forma spędzania czasu dzieciom nie przypadnie do gustu w okolicach Bałtowa jest dostęp do wygodnych domków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *