Jak przygotować się do Hunt Run – Polowania na biegaczy? Zapraszamy na wspólny trening!

Bieganie jest zdrowe, bieganie jest modne, a moda na sport to bardzo dobra i zdrowa moda. Warto zatem biegać, warto generalnie ruszać się, a wiosną i latem najlepiej na świeżym powietrzu. Jeśli nudzi Was klasyczny jogging, czy trucht na bieżni, chcecie przeżyć niesamowitą sportową przygodę i to całą rodziną, mamy dla Was oryginalną propozycję…

29 czerwca 2014 roku w Bałtowie odbędzie się druga edycja Hunt Run – Polowania na biegaczy

Staramy się być ambasadorami aktywnego trybu życia, promować spędzanie czasu z dzieckiem łącząc edukację z rozrywką. Bałtowskie krajobrazy sprzyjają takiej formie aktywnościom – pagórkowaty teren, leśne ścieżki, dostęp do boiska sportowego i wielu atrakcji, które umilą czas biegaczom, kibicującym. W tym roku organizatorzy „polowania na biegaczy” przygotowują również trasę dla dzieciaków.

O tym jak przygotować się do tego sportowego wydarzenia i jak nie dać upolować się podczas Hunt Run’a – głównie własnym słabościom – zapytaliśmy Adama Sułowskiego – organizatora biegu.

hunt run2

Jak przygotować się do biegu?

Hunt Run to nie tylko bieganie. Na ten bieg trzeba się przygotować jak do przygody i wyzwania. Jest świetną odskocznią od typowych nudnych biegów. Jego głównym celem jest dostarczyć uczestnikom jak najwięcej przeżyć i emocji. To są cechy wyścigu na których organizatorom zależy najbardziej.

– Chcemy, aby każdy uczestnik zapamiętał jak najwięcej „atrakcji” z trasy i opowiadał o tym, co przeżył na trasie biegu – mówi Adam Sułowski.

Przygotowanie do tego rodzaju biegu to złożona sprawa. Zależy czy chce się walczyć o zwycięstwo, czy raczej dobrze bawić i ukończyć zmagania.
W zawodach startuje wiele osób, które w ten sposób podchodzą do tej imprezy. Spora część uczestników nie startowała nigdy w żadnym biegu, ale chcą zmierzyć się z fajną trasą. Trasę pokona każdy, ale w zróżnicowanym czasie. Idea jaka przyświeca temu biegowi to: nie ważne jak kończysz, ale ważne że dałeś z siebie wszystko i wystartowałeś.

Bieg polega również na tym, że zawodnicy startujący na trasie pomagają sobie nawzajem. Jeśli jakiejś przeszkody nie jest się w stanie pokonać wtedy można zrobić karne przysiady i pomki i pobiec dalej. Piotr Kuryło znany ze swoich ekstremalnych podróży – bieg dookoła świata, czy przepłynięcie Wisły pod prąd mówi, że będzie poganiał wszystkich uczestników piłą motorową – ale to tylko żarty. Prawda jest taka, że szybcy i czołowi zawodnicy przebiegną trasę w miarę sprawnie, ale na pewno nie na luzie. Na Hunt Run panuje świetna atmosfera i wiele osób przyjeżdża tu, aby poznać nowych ludzi, bo zazwyczaj biegnie się w grupie. Najważniejsze to podjąć decyzję o starcie i maszerować do przodu razem z innymi. Jedną z uczestniczek, która podjęła taką decyzję jest Paulina Holtz na co dzień znana z serialu „Klan”. Na mecie na każdego finiszera czekać będzie jak co roku świetny medal i pożywny hamburger. Wszyscy dostaną koszulkę i medal!

Hunt Run - pakiet zawodnika

Jeśli chodzi o typowe przygotowanie sportowe to warto mierzyć się z dystansem 10-15km na płaskim terenie przynajmniej raz w tygodniu i trochę krótszym dodatkowo przynajmniej dwa razy. Powinno to dać uczestnikowi dużo pewności siebie i pozwolić uwierzyć w siebie.

Tydzień przed samym biegiem warto już mniej biegać i więcej odpoczywać, aby dobrze się zregenerować. Jeśli jednak nie biegało się do tej pory to fajnie by było gdyby potencjalny uczestnik potruchtał przynajmniej 3 razy w tygodniu w miarę samopoczucia – powoli i spokojnie. Dodatkowo trening siłowy 2 razy w tygodniu byłby dobrym uzupełnieniem. Może być nawet w domowych warunkach. Trening typu crossfit najlepiej powinien się sprawdzić. Crossfit oferuje szeroką gamę treningów i jest np. trening który nazywa się Angie. Polega on na zrobieniu 100 podciągnięć + 100 pompek + 100 przysiadów. Jeśli nie jesteś w stanie się podciągnąć to możesz podstawić sobie taboret i pomagać nogami. Pompki można rozłożyć na kilka serii tak samo jak przysiady. Taki trening angażuje całe ciało i wykonywany szybko i dokładnie może być nawet kondycyjny.

Polowanie na biegaczy to polowanie na całe rodziny

Zorganizowany zostanie również bieg dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Przez cały dzień trwania zawodów będzie można przyjść i przebiec się po trasie. Będzie to bieg w formie pętli. Młodzi zawodnicy też będą musieli sobie poradzić z torem przeszkód na którym czekać na nich będą również nielada emocje. Ci najmłodsi będą wykonywać jedno okrążenie, a starsi więcej w zależności od wieku. Regulamin i więcej informacji wkrótce. Cała aktywna rodzina znajdzie tutaj zatem coś dla siebie.

Przeszkody na trasie są sztuczne i naturalne. Począwszy od brodzenia w bagnach, poprzez przedzieranie się przez rzekę, po ścianki, druty kolczaste i pajęczyny. Istny poligon wojskowy, ale jednak dużo atrakcyjniejszy i dostępny dla cywilów.

hunt run3

Ostatnie i najważniejsze pytanie – na czym właściwie polega to Polowanie na Biegaczy?

Na tym, że podczas biegu mogą pojawić się niespodziewanie różne przeszkody. Ktoś naciągnie linę biegaczowi po kostki lub uczestnik znajdzie się pod ostrzałem z paint balla. Klasycznie w tym roku będzie też ściana płaczu po której przechodzić będą zawodnicy, a kibice będą w nich celować bombami wodnymi. W tym roku szykujemy jeszcze jedno wow, które będzie w okolicy start/meta na stadionie, ale to pozostanie tajemnicą aż do rozpoczęcia zawodów.

A po biegu zapraszamy na spacer po Juraparku oraz do korzystania z innych atrakcji na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – informacje o atrakcjach znajdziecie na naszej stronie www.

Do biegu? Gotowi? Start… Można się jeszcze zarejestrować.

<<<Lubicie sport? Zapraszamy na wakacje w siodle z Krainą Koni. Jak przygotować się do jazdy konnej?>>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *