Kreatywne zabawy z dzieckiem – filmy, kolorowanki i ptasie trele

Lato, lato, lato czeka, razem z latem czeka…. powinno czekać tylko słońce i wysokie temperatury. Bywa jednak, wbrew naszym oczekiwaniom i marzeniom, że pogoda płata nam figle i mimo tego, że wszyscy już czują zapach wakacji, żar leje się z nieba oprócz żaru czasami niestety leje też deszcz.

… A (…) w czasie deszczu dzieci się nudzą  – głosi znana piosenka… Czy oby na pewno tak jest i być musi? Jeżeli szukacie pomysłu na kreatywny weekend z dzieckiem, Wasze pociechy są fanami prehistorii, kolekcjonują zabawki z dinozaurami, rysują dinozaury, mamy dla Was kilka pomysłów, jak spędzać czas z dzieckiem w domu lub podczas wycieczki autem do Bałtowa.

Kilka filmów, które możecie obejrzeć z dziećmi przed przyjazdem do Parku będą przedsmakiem wielkiej dino – przygody, która czeka na Was w Juraparku:

Więcej filmów, które możecie obejrzeć wspólnie z dziećmi dostępnych jest na stronie Jurapark Bałtów.

Filmy obejrzane? Zapraszamy do wspólnego rysowania, kolorowania poznanych gadów z naszymi przyjaciółmi z Bazgroszyt.pl.

Ciekawą formą spędzania czasu z dzieckiem jest wspólne rysowanie, kolorowanie. Dzieci mogą rysować na czystych kartkach z bloku: ulubione dinozaury lub korzystać z gotowych, bardzo ładnie wykonanych kolorowanek.

Bazgroszyt - Zwierzaki

Bazgroszyt XXL na lato to teczki w dużym formacie A3 wraz z naklejkami, kolorowankami, ćwiczeniami do nauki pisania, grami planszowymi i naklejkami. Kreatywne autorskie kolorowanki i ćwiczenia grafomotoryczne są poświęcone różnym tematom. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie: są Kucyki, Kosmos, Zwierzaki, Europa czy Wzorki. Dzięki dużemu formatowi kart dzieci mogą ćwiczyć nie tylko ruch nadgarstka, ale przede wszystkim ruch ramienia, co ułatwi im naukę pisania.

Dinozaury-bazgroszyt

Wszystkie te gry i zabawy to idealny pomysł na wakacje, zeszyty można zapakować do walizki czy plecaka i ruszać w drogę! Dzieci na pewno nie będą się nudzić w czasie drogi, czy podczas naszych letnich wyjazdów. Pamiętajmy, że dzieci uczą się przede wszystkim poprzez zabawę.

Ptasie zwyczaje

Każde dziecko (powyżej 7 roku życia) na zegarku na pewno się zna, jeśli nie na tarczowym to elektronicznym. Dzisiaj możecie poznać się na jeszcze jednym zegarze – ptasiej aktywności. Poniżej przedstawiamy zegar, który można zapisać na dysku, wydrukować i wspólnie poznawać ptasie zwyczaje. Co robi gąsiorek o godz. 11.00? Sprawdźcie sami!

zegar

 

 Jeśli chcesz poznać wszystkie zwierzęta, które mieszkają w Bałtowie zapraszamy na spacer lub safari do Zwierzyńca Bałtowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *