Bałtów na sportowo – spacerujemy, biegamy, pływamy, jeździmy i śmiejemy się!

Bałtowski Kompleks Turystyczny kusi przede wszystkim niezwykłym parkiem, w którym budzą się do życia prawdziwe dinozaury, wspaniałym Zwierzyńcem Bałtowskim, Sabathówką, w której mieszkają legendarne czarownice. Dla aktywnych ciałem i duchem czekają również wspaniałe okazje aby się porządnie, ale przyjemnie zmęczyć.

Miejsca takie jak nasze – z atrakcjami na świeżym powietrzu – to idealny pomysł na wypoczynek dla całej rodziny – od zupełnych maluszków po najstarsze pokolenia. I nikt nie może się nudzić podczas takiej wspólnej wyprawy – podczas gdy pasjonaci prehistorii będą podziwiać ekspozycje skamielin i modele dinozaurów, czy potwory z głębin, miłośnicy sportów mogą przebierać między opcjami na aktywny wypoczynek na łonie natury.

Bieganie, marsze, spacery

biegianie - Hunt Run

Urozmaicona rzeźba terenu w Bałtowie stwarza wspaniałe warunki dla pieszej rekreacji. Wiadomo – biegać każdy może! Wystarczy więc spakować sportowe buty i strój od rana można  „pomykać” pomiędzy muflonami, dinozaurami, pszczelimi ulami, czy po prostu za piłką na boisku. W Żydowskim Jarze czeka na nas wspaniała przyroda i widoki oraz wymagające dobrej kondycji pagórki, zaś na zmęczonych wszędzie czekają przyjemne miejsca do krótkiego odpoczynku.

Nie zawiodą się również miłośnicy nordic walkingu – tras w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym nie brakuje, a co najważniejsze można je zawsze połączyć z ciekawym zwiedzaniem – Juraparku, galerii w Starym Młynie.

Intensywne spacery między dinozaurami, można sobie urozmaicić! Dla wszystkich, którzy lubią ekstremalne wyzwania mamy bieg – bieg niezwykły – Hunt Runt – Polowanie na biegaczy, w którym możecie wystartować całą rodziną – na dorosłych czeka trudna przeprawa o długości 10 km, a dla dzieci od 1000m do 2000m w zależności od wieku (w biegu startować mogą dzieci, które ukończyły 1. klasę SP). Jeżeli nie „dacie” rady wystartować, zapraszamy do gorącego kibicowania biegaczom – 29 czerwca od godz. 12.00.  Poniżej przedstawiamy film z ubiegłorocznej edycji biegu. Może jednak dacie radę? Zapiszcie się albo przyjedźcie dopingować gladiatorom XXI wieku:

Więcej na stronie: HUNTRUN.PL

Na wszystkich czekają super nagrody – dyplomy, pamiątkowe medale, vouchery do Juraparku, i inne nagrody rzeczowe. Nakarmimy Was nie tylko super wrażeniami, ale i przepysznymi zdrowymi burgerami!

Jazda konna 

Kraina Koni - nauka jazdy

Kraina Koni w Bałtowie oferuje coś, czego nie zaznamy w większości polskich miast i miasteczek – możliwość nauki i doskonalenia jazdy na trenowanych koniach. Na miejscu są wyszkoleni instruktorzy, którzy pomogą i dorosłym i dzieciom nie tylko oswoić się z tym najprzyjaźniejszym ze zwierząt, ale również… usiąść w siodle i pokłusować! Najpierw oczywiście powoli i na lonży, a bardziej doświadczeni jeźdźcy mogą nawet wybrać się na wspaniałą wycieczkę po okolicznych łąkach i lasach (zorganizowany rajd).

Warto wiedzieć, że jazda konna niesamowicie wspiera rozwój równowagi i funkcje motoryczne. Pomaga ludziom w każdym wieku poprawić postawę i wzmocnić mięśnie gwarantujące zdrowie i ładną figurę, uczy empatii i odpowiedzialności.

O tym kiedy i jak zacząć naukę jazdy konnej dowiecie się z naszych poradników i wywiadów. Zapraszamy na „Wakacje w siodle z Krainą Koni”.

Sporty wodne

Baltow Park Rozrywki

Istnieje również możliwość spłynięcia tratwą lub wypożyczenia kajaków i popłynięcia w dół rzeki Kamiennej. Najlepsi wioślarze mogą również powalczyć z nurtem płynąc w górę rzeki. Kajaki to wspaniała propozycja dla całej rodziny, zapewniająca nie tylko kontakt z wodą i przyrodą, ale też wspaniałe ćwiczenia dla mięśni tułowia i ramion.

Rodziców z małymi dziećmi zapraszamy do Parku Rozrywki – gdzie można wypożyczyć pontony w kształcie uśmiechniętych kaczuszek!

Skoki pod niebo

Trampolina - Park Rozrywki

Wreszcie, sportowcy głodni adrenaliny mogą również skorzystać z oferty Parku Rozrywki, gdzie czeka m.in. eurobungy. Dla niewtajemniczonych to zestaw trampolin wraz ze specjalnym mocowaniem, które umożliwiają wykonywanie podniebnych akrobacji w pełnym bezpieczeństwie. Jesteśmy cały czas przypięci uprzężą, która pozwala na wykonywanie koziołków, salt i skoków o wysokości nawet 6 metrów. I choć brzmi to jak zabawa, tak naprawdę skakanie na trampolinach jest świetnym ćwiczeniem na kondycję i mięśnie całego ciała. Atrakcja jest dostępna dla dzieci powyżej 20 kg masy ciała oraz dorosłych, którzy podołają wyzwaniu.

Piłka nożna… – bieganie, kopanie

Trwa Mundial. Jeżeli jesteście fanami piłki nożnej nie tylko przed telewizorami raz na kilka lat to na terenie bałtowskiego kompleksu poza lasami, pagórkami i pięknymi pejzażami do podziwiania i zwiedzania jest klasyczne boisko do gry w „nogę”, na którym poza rodzinnym meczem można pobawić się w berka lub inną ulubioną zabawę.

Podczas pakowania rodziny, auta koniecznie zabierzcie ze sobą piłki, rakietki (nie mamy jeszcze wypożyczalni sprzętu sportowego).

Śmiech – najlepszy, najzdrowszy sport na świecie!

Najlepszą aktywnością i dla ciała i psychiki jest oczywiście śmiech!

Zapraszamy na pełne uśmiechów i radości – weekendy i wakacje z dziećmi- od blisko 10 lat staramy się dostarczać całym rodzinom niezapomnianych wrażeń.

 

Agata Pavliniec

Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *