Zwierzyniec Bałtowski – poznajcie nasze czworonogie maleństwa

Trwa jedna z ulubionych przerw Polaków – długi weekend majowy. Dwa pierwsze dni Majówki za nami. Wiosna w pełni, a jej początek to nie tylko odpoczynek od pracy, czas wycieczek za miasto, zrywanie bzów, jedzenie lodów – to również czas narodzin wielu gatunków zwierząt.

W Zwierzyńcu Bałtowskim żyje – w zbliżonych do ich naturalnego środowiska – ponad 400 czworonogów (w tym kilka dwunogich strusi). Zapraszamy do wspólnego podziwiania owoców miłosnych zbliżeń jego mieszkańców. W dwa pierwsze dni Majówki powitaliśmy żubra i kuca szetlandzkiego. Niedawno przyszły na świat dziki, owce, bydło szkockie, wielbłądy, kozy i wiele innych.

Któż nie wzrusza się na widok malutkich zwierzątek? Poznajcie nasze maleństwa. Zapraszamy na sesje fotograficzne, na wspólne karmienie i śledzenie pierwszych kroków mieszkańców Zwierzyńca.

Rodzina ciekawskich dzików… Jest ich 22, z dwóch mam-loch… Możemy się pochwalić, że mamy dwie pełne drużyny piłkarskie. Nie wiemy, czy uda nam się wytrenować rozbrykane dziki do startu w najbliższych mistrzostwach świata w piłce nożnej, ale będziemy próbowali. Dziki spotkacie w Zwierzyńcu Górnym. Gwarantujemy, że będzie to jedno z najzabawniejszych spotkań, które odbędziecie w swoim życiu.

Dziki - Zwierzyniec Bałtowski

Kuc szetlandzki – samiczka – urodziła się 2 maja 2014r. Maleństwo czeka na imię, spotkacie ją w Zwierzyńcu Dolnym.

DSC_1869

Żubrzyca, którą ochrzciliście PUSIA – przyszła na świat 1 maja 2014 roku. Wraz z rodziną mieszka w Zwierzyńcu Górnym

Żubr Zwierzyniec Bałtowski

Owca Świętego Jakuba – piękna łaciata  – wygrzewa się w Zwierzyńcu DolnymDSC_1876

Kózki – wesołe, zazdrosne o każdy kęs jabłka, czy marchewki i nie łamią nóżek jak skaczą – Zwierzyniec Dolny

kozki2

Zapraszamy na spacer po Zwierzyńcu Dolnym i safari żółtym schoolbusem po Zwierzyńcu Górnym. Nasi przewodnicy opowiedzą Wam więcej ciekawostek na temat zwyczajów ssaków i ptaków, które możecie tu spotkać.

schoolbus

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *