Majówka z legendarnymi czarownicami – zapraszamy do Sabathówki

Są takie miejsca w Polsce, które warto odwiedzić nie tylko dla niezwykłej urody krajobrazów. W Bałtowie, zwiedzający oprócz poznania niezwykłej historii dinozaurów, szalonych zabaw w Parku Rozrywki, mogą poczuć także dreszcz średniowiecznej magii.

Góry Świętokrzyskie słyną w dziejopisach jako miejsce, gdzie przed wiekami odbywały się zloty czarownic uskuteczniających czarną magię pośród skał i drewnianych chat. Te spotkania, zwane sabatami, stały się inspiracją do stworzenia w Bałtowie miejsca niezwykłego odkrywającego na nowo pogańskie zwyczaje i rytuały.

Przypominamy, że już 17 maja o godz. 15.00 podczas wydarzenia Odkryj magię Bałtowa, czyli Świętokrzyskie legendy znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz zabierze wszystkich do zaczarowanego świata historii związanych z naszym regionem.

czarownica sabathówka

Poznaj miejsce jak z bajki, w której nikt nie będzie się nudził, czyli zapraszamy do wspólnych zabaw

W bałtowskim kamieniołomie stworzono Sabathówkę – coś na kształt wioski, w której ciemna magia przeplata się z sympatycznymi bajkami i elementami dawnej historii naszych ziemi. W samym centrum znajdziemy więc Chatę Czarownicy, która wcale nie próbuje skryć się przed ludźmi. Co więcej, zaprasza małych i dużych gości na poczęstunek – eliksiry i wywary na dobre oceny, samopoczucie. Wiedźma ma w zanadrzu nie tylko tajemne mikstury i zioła, ale także tradycyjne wypieki, które towarzyszyły naszym przodkom na długo przed odkryciem mikrofalówki!

Ale to nie jedyne ciekawe miejsce Sabathówki. W pobliżu czeka również Chata z Piernika, na widok której niejednemu leci ślinka, a także Chatka na Kurzej Łapce. I nikt nie może być zdziwiony, jeśli pomiędzy takimi domostwami napotka na postacie znane z ulubionych bajek kolejnych już pokoleń. A dla dzieci – przebiegła Czarownica – przygotowała niejedno wyzwanie. Tylko najwięksi śmiałkowie, którzy przejdą Tunel Odwagi bałtowska Hogata nagrodzi Pieczątką Odwagi.

Najmniejsze domki Sabathówki należą do małych, złośliwych Goblinów i żadne dziecko nie będzie chciało przepuścić takiej okazji aby udać się na wycieczkę w miniaturowy świat czarów.

Pokonanie tunelu z pajęczyny to kolejna konkurencja, którą przygotowała dla najodważniejszych bałtowska czarownica. Zadaniem odważnych jest przejście labiryntu pajęczyn bacznie strzeżonego przez pająka.

Sabathówkę można po prostu zwiedzić z otwartą buzią albo wstrzymanym oddechem, ale można także poddać się duchowi miejsca uczestnicząc w grach i warsztatach, jakie złe i dobre czarownice, a nawet pająki przygotowują dla najmłodszych gości.

W programie są m.in. warsztaty plastyczne powiązane z tematyką czarów, malowanie buziek. Można zmierzyć się w grze w magiczne szachy z niewidzialnym duchem. Każde dziecko może wziąć aktywny udział w konkursach zręcznościowych, jak Trening Quidditch’a – ulubiona gra ze znanego wszystkim dzieciom Harrego Pottera. Na Straganie Czarownic można zaopatrzyć się w promienie słoneczne (chyba na dobrą pogodę ducha) lub spróbować magicznego eliksiru na dobre oceny.

Dzień pełen magii zakończyć można u Tekli – szefowej uroczej kawiarenki, która mieści się w samym sercu Sabathówki.

U Tekli na każdego śmiertelnika czeka słodka niespodzianka. Po wyplątaniu się z pajęczych sieci można napełnić brzuch magicznymi smakołykami i ugasić pragnienie napojami dobrej Czarownicy. Gwarantujemy, że nie zamienicie się w mysz, nie wyrosną wam ośle uszy, czy nos a la Pinokio.

Wizyta w Sabathówce sprawi, że świat zamieni się na chwilę w fabrykę cudów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *