Dzień dziecka – wycieczka pełna wrażeń! Zapraszamy – 30.05 – 01.06

A właściwie nie dzień, ale cały weekend! Bo naszym pociechom należy się wszystko, co najlepsze. Idea Dnia Dziecka polega na robieniu rzeczy niezwykłych, w wyjątkowym miejscu, wśród rodziny i przyjaciół. Dlatego zamiast podkupywać podopiecznych kolejnymi cudami techniki albo modnymi gadżetami podarujmy im raczej wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa.

dzien dziecka facebook

Większość dzisiejszych rodziców niewiele ma czasu aby aktywnie spędzać czas z dziećmi na rozrywce, sporcie czy nauce. Dla czystego sumienia kupujemy więc w sklepach pełnych zabawek, ubrań i najnowszych modeli elektroniki mnóstwo gadżetów. Tym samym umyka nam podstawowa wartość szczęśliwego dzieciństwa – więzi wspomnienia, wspólne przygody, które w przeciwieństwie do rzeczy materialnych z czasem tylko zyskują na wartości.

Dzień Dziecka potrwa w Bałtowie aż 3 dni. Zapraszamy od 30 maja do 1 czerwca na wspólne świętowanie.

Jedziemy na wycieczkę! 

Jeśli w pełnym zajęć tygodniu brakuje czasu na wspólne rodzinne chwile to weekendy są wspaniałym ratunkiem dla zapracowanych rodziców i zapatrzonych w ekrany tabletów, smartfonów, dzieci. A trudno o lepszą okazję niż Dzień Dziecka, który jest właśnie po to, aby wspólnie świętować. Traf chciał, że w 2014 roku sympatyczny pierwszy dzień czerwca wypada akurat w niedzielę, więc śmiało można dzieciom poświęcić czas już od piątkowego popołudnia. A gdzie się wybrać? Gdzieś z daleka od miasta, gdzie będzie sto i więcej powodów, aby spędzać całe dnie pod gołym niebem i gdzie nie zabraknie ciekawych zajęć nawet dla kapryśnych maluchów.

Jurapark Bałtów - T-Rex

Dinozaury lubią dzieci

W Bałtowie poza stałymi atrakcjami dla mniejszych i większych na ten najbardziej dziecięcy z weekendów przygotowaliśmy wiele dodatkowych niespodzianek, które pozwolą stworzyć cały fotoalbum pełen uśmiechów. A nie ma chyba dziecka, które nie rozpromieniłoby się na wieść, że jedziemy do parku pełnego dinozaurów, czarownic, prawdziwych zwierząt, karuzel i łódeczek.

Niespodzianki zostawmy na ostatnią chwilę, jako wisienkę na torcie, a jeszcze w domu rozpalmy entuzjazm chłopców i dziewczynek opowieścią o niezwykłej wyprawie w przeszłość, gdzie spotkać można allozauryzauropody, wielkiego diplodoka, rodzinę triceratopsów, atakujące dilofozaury, samemu odkopać szkielet T-rexa, a nawet stanąć oko w oko z pływającym w akwarium 15-metrowym mezozaurem, który na śniadanie połykał rekiny (Prehistoryczne Oceanarium).

Prehistoryczne Oceanarium Bałtów

Podróż po parku można zacząć już w trakcie drogi do Bałtowa – dinozaury można wspólnie nazywać, układać o nich wierszyki i piosenki, a już w trakcie spaceru po ścieżce dydaktycznej Juraparku można przeprowadzać minikonkursy – kto wypowie najszybciej nazwę wybranego dinozaura bez połamania języka, kto szybciej dotrze do Gondwany dinowózkiem, itp. Takie – wspólne chwile – zostaną w pamięci i dużych i małych.

W parku, wśród soczyście zielonych drzew, stoi ponad 40 modeli dinozaurów oryginalnych rozmiarów. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Zwierzaki, czarownice i karuzele

Dzień Dziecka kojarzy się głównie z wycieczką do Zoo albo Wesołego Miasteczka i oczywiście z lodami. Na terenie parku można zaliczyć wszystkie te atrakcje.

Bałtowski Zwierzyniec jest o tyle wielką atrakcją, że w swej górnej części działa na zasadzie safari – dzieci mogą podziwiać z żółtego schoolbusa – spacerujące wolno żubry, wielbłądy, kozy, jelenie, muflony, jaka, dziki, strusie i wiele, wiele innych. O zwyczajach mieszkańców Zwierzyńca w bardzo interesujący sposób opowiedzą nasi przewodnicy. Podczas wycieczki na dzieci czeka wielka niespodzianka. Nasze czworonogi są tak oswojone, że podchodzą bardzo blisko autobusu – ładnie się witają i pozują do zdjęć. Wszyscy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby z bliska przyjrzeć się rzadkim gatunkom zwierząt i uwiecznić je na zdjęciach. Nie będziemy zdradzać wszystkich atrakcji, które czekają na Was podczas wyprawy do Zwierzyńca. Przyjedźcie i przekonajcie się sami, że podróż żółtym autobusem to niesamowita przygoda!

Zwierzyniec dolny - lama

W niżej położonej strefie – Zwierzyńcu Dolnym – na ciekawskich czekają kolorowe, rozśpiewane ptaki, rodzina osiołków, młode kózki łase na jabłka i marchewkę, małpki makaki, a także owce, kucyki szetlandzkie – jedna z samic niedawno została mamą! A skoro jesteśmy przy kucykach, to czy można lepiej poczuć wolność dzieciństwa niż w siodle? Instruktorzy z Krainy Koni przewiozą maluchy na lonży, zaproponują przejazd prawdziwą bryczką całej rodzinie. Większe dzieci i dorośli mogą zapisać się na stałą naukę jazdy pod okiem naszych wykwalifikowanych instruktorów.

DSC_1861

Nieopodal Krainy Koni na spragnionych wrażeń urwisów  czekają jeszcze – karuzele, skoki na eurobungy, kaczuszki, kolejki, gokarty, baseny z kulkami, zjeżdżalnie a nawet prawdziwy rollercoaster.

Statek Piratów

Napięty plan dnia

Dzieciaki będą potrzebowały dużo energii, żeby podołać wszystkim zabawom i wyzwaniom. Tym bardziej, że w ten specjalny weekend organizatorzy przygotowali jeszcze serię niespodzianek – natkniemy się na ogromne, gigantyczne wręcz bańki mydlane, które będzie można nie tylko gonić i przebijać, ale też samodzielnie tworzyć. Na specjalnych warsztatach dzieci nauczą się „dmuchać” specyficzne kształty i wypuszczać na świat bańki wielkie jak z bajki, a ci najodważniejsi mogą nawet dać się zamknąć w mydlanej kuli. Nie zabraknie też bańkowych konkursów z nagrodami!

Mydlane bańki - Bałtów

 

Kolejną okazją do zachwytu będzie pokaz tworzenia balonowych stworzeń. Na specjalnych warsztatach w małych rączkach, przy pomocy balloon mastera, powstaną najróżniejsze dmuchane zwierzaki i inne cudaki, które będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę.

balony

A cóż lepszego na fotkę koronującą udany Dzień Dziecka niż kolorowa, bajkowa buzia? Wszystkie maluchy z wyobraźnią mogą dać sobie pomalować buźki i rączki w wybrany motyw ulubionego zwierzątka albo bajkowego bohatera. Czy takie rzeczy dzieją się naprawdę? Tak i to nie tylko w Dzień Dziecka!

Bawmy się!

Najważniejsza rzecz, jaką trzeba zabrać ze sobą to ochota na pyszną zabawę. Nie wahajmy się rzucić w wir rozrywek i wyzwań wraz z dziećmi – to dzięki takim chwilom budujemy wspaniałe, pełne zaufania relacje. Zachęcajmy gorąco swoje pociechy do udziału w licznych konkursach, grach i animacjach – kibicujmy całym sercem i gardłem.

Nagrodą dla całej rodziny za udział w licznych konkursach i warsztatach może być smaczny obiad i oczywiście deser. Na obiad zapraszamy do Zajazdu Przystocze, a na pyszne słodkości do kawiarenki u Tekli, która mieści się na terenie Sabathówki. Po napełnieniu brzuchów smakołykami i krótkiej sjeście zapraszamy do kolejnej aktywności – gry w Quidditcha – ulubionej zabawy Harrego Potteraprzejście poplątanej pajęczyny pająka i sesje fotograficzne z najprawdziwszą Czarownicą.

Plac zabaw - zapraszamy!

Zapraszamy całe rodziny na kilkudniowe pobyty. Dysponujemy pełnym zapleczem noclegowym i gastronomicznym. Rezerwacji można dokonywać pod numerem tel.: 510 263 896.

MAPKA oraz opisy atrakcji dostępnych na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego dostępne są na stronie głównej JURAPARKBALTOW.PL

Do zobaczenia wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *