Zwierzyniec dolny – ptaki w obiektywie

Wiosna to czas wielkiego budzenia się do życia – ludzi, zwierząt, całej natury. Bociany przyleciały  już do swoich gniazd, wylęgną się nowe pisklęta, zakwitną pięknie bzy, „zazielni się, urośnie kilka drzew”, jak śpiewał zespół Voo Voo w piosence „Nim stanie się tak”- „a zimny poniedziałek gorącą stanie się niedzielą”… będziemy spacerować i odpoczywać na zielonej trawce podczas majówek, na piknikach, wycieczkach rowerowych, itp.

Dowodów na to, że wiosna już w pełni mamy mnóstwo – jednym z nich jest ożywienie wśród naszych ptaków, które zamieszkują dolny Zwierzyniec. Wraz z nadejściem stały się bardziej hałaśliwe, nabrały bardziej wyrazistych barw, chętnie też pozują do zdjęć wdzięcząc się do obiektywu niczym topowe modelki – idealny obiekt do fotografowania dla każdego fana fotografii przyrodniczej.

Na wycieczkę, na którą się do nas wybieracie koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny. Zapraszamy na wspólne fotografowanie wiosny do Bałtowa. Mamy wiele innych pięknych i ciekawych ptaków, mnóstwo gatunków czworonogów, a w planach na ten sezon wiele ciekawych konkursów, również foto. Warto się do nich przygotować – uwieczniając na tych zdjęciach siebie, swoją rodzinę, nasze atrakcje, zwierzęta i wszystko, co wyda Wam się wiosenne i atrakcyjne.

Gatunki ptaków, które spotkacie to: ibisy, żurawie koroniaste i stepowe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie oraz liczne drapieżniki.

fot. Piotr Menducki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *