Zapraszamy na spacer po Bałtowie

Od ponad dwóch tygodni mamy kalendarzową wiosnę. Na drzewach pojawiły się pączki, trawa jest coraz zieleńsza, a nad naszymi głowami na błękitnym niebie coraz częściej świeci słońce. Najwyższa pora, aby zbudzić się z krótkiego, zimowego snu. Jeżeli macie z tym kłopot, najlepszym sposobem na pobudkę oraz do nabrania kondycji przed bardzo aktywnym latem, które czeka na Was w Bałtowie, będą spacery. O ich zbawiennym wpływie na zdrowie napisano już wiele, dlatego rozpisywać się nie będziemy. Zapraszamy na spacer tropami zwierząt tych, które już wyginęły i tych, które mają się jak najlepiej i wraz z nadejściem wiosny bardzo się ożywiły.

Jurapark

Dinozaury to nasza specjalność. Zapraszamy przez cały rok na spacer wśród naturalnej wielkości modeli. Na terenie Juraparku znajduje się obecnie ponad 100 ręcznie wykonanych dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Modele, które można podziwiać wyrzeźbione i pomalowane są przez współpracujących z nami paleoartystów. Macie niepowtarzalną okazję zwiedzić największą galerię rzeźby na świeży powietrzu w Polsce.

Park zwiedzamy poruszając się wzdłuż ścieżki dydaktycznej, która w przejrzysty sposób została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie.

T-rex

 

Dolny zwierzyniec

Zapraszamy do dolnego zwierzyńca, który czynny jest przez cały rok. Po wizycie w Juraparku, smacznym obiedzie w Zajeździe Przystocze mieszkają egzotyczne patki i swojskie ssaki. W domkach przy stoku mieszkają: ibisy, żurawie koroniaste i stepowe, egzotyczne gatunki kaczek, gęsi i gołębi, papug, różnorodne bażanty i pawie. Przed wejściem na drogę, która prowadzi pod kolej krzesełkową skręćcie w prawo, a będziecie mieli możliwość spotkać daniele, osiołki, małpy i inne egzotyczne gatunki ssaków. Uwagę dzieci szczególnie przykuwają lamy – lekko płochliwe z wielkimi uroczymi oczami, łase na soczystą trawkę; kawałek dalej urzędują ciekawskie kuce – rozmiarem przypominające koniki na biegunach oraz niesforne, iskające się małpki. Idąc dalej spotkacie: mary patagońskie, aguti złociste, ostronosy, skunksy i szopy pracze.

ZwierzyniecBałtowski_Dolny (19)

Zwierzyniec Bałtowski Dolny

Żydowski Jar

Spacer Żydowskim Jarem to możliwość kontaktu z żywą przyrodą. Żydowski Jar znajduje się po drugiej stronie ulicy niedaleko parkingu. Wchodzi się do niego przez drewnianą furtkę.

Tam też natkniemy się na ślady prehistorycznych stworzeń. Pozostawione w Żydowskim Jarze ślady należą do dwumetrowych dryomorfonów. Ich znanymi przedstawicielami są dryozaur i kamptozaur. Obok tych śladów utrwalony jest trop pozostawiony przez drapieżnego dinozaura, potencjalnego prześladowcy spokojnych dryomorfów. Najlepiej zachowany i największy trop w bałtowskim wąwozie pozostawił karłowaty krewniak allozaurów.

Spacerując możemy podziwiać malownicze widoki rozpościerające się na panoramę Bałtowa. Oglądać je możemy na specjalnie przygotowanych tarasach widokowych oznaczonych na trasie tabliczkami. Koniecznie zabierzcie aparat fotograficzny!

Informacje o cenach dostępnych w Parku atrakcji znajdują się na naszej stronie Bałtowski Kompleks Turystyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *