Sabathówka – poznaj świat magii

W przepięknej scenerii kamieniołomu znajduje się miejsce magiczne, łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym. Nazwa nawiązuje do sabatów czyli spotkań czarownic, które miały odbywać się w Górach Świętokrzyskich.

Sabathówka

Przekraczając bramę Sabathówki trafiamy do świata wiedźm i czarownic, świata którym władają tajemne moce i w którym to, co niemożliwe staje się realne. Można poznać obrzędy i rytuały sprzed lat oraz nauczyć się białej magii. Świat prasłowiańskich bóstw i demonów otworzy przed przybyszami swe tajemnice. Sercem Sabathówki jest Chata Czarownicy – chata przykryta szpiczastą czapą. Można tam skosztować nie tylko magicznych wywarów i potraw, lecz także tradycyjnych wypieków i napoi. Na terenie obiektu „ożywają” postaci ze świata baśni. Być może w pobliżu Chaty z Piernika, czy też Chatki na Kurzej Łapce dzieci spotkają któregoś ze swych ulubieńców?

Sabathówka jest również miejscem odpowiednim do aktywnego spędzania czasu. Gry i zabawy prowadzone przez animatorów z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Podobnie jak wyprawa przez domki goblinów – małych złośników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *